جستجو کردن
Close this search box.

تفاوت آپارتمان شمالی و جنوبی

آپارتمان شمالی یا جنوبی

آپارتمان شمالی یا جنوبی؟؟؟

همیشه گفته اند هیچ کجا خونه آدم نمیشه، می دونید چرا؟؟؟ بله کاملا درست حدس زدید.

آرامش، امنیت، صفا، صمیمیت، محبت و… از جمله احساسات و عواطفی هستند که چهار دیواری خانه می تواند مسیر رسیدن به آن را هموار کند، شاید یکی از علت هایش حضور یار در خانه باشد، آنجاست که شاعر می گوید: صد فصل بهار آید و بیرون ننهم گام! ترسم که بیایی تو و در خانه نباشم من…

به دنبال اهمیت گرمی این کانون است که دانستن نکاتی پیرامونش اهمیت پیدا می کند و یکی از آن ها تفاوت خانه های شمالی و جنوبی است که دیاموند ملک در ادامه به آن اشاره خواهد داشت.

تفاوت خانه های شمالی و جنوبی

اگر تا این لحظه برای یک بار هم که شده مسیر بنگاه ها و املاکی ها را طی کرده باشید حتما کلمات آپارتمان شمالی یا جنوبی به گوشتان رسیده است.

خانه شمالی یا جنوبی دست شما را برای خرید ملک بازتر می کند و در واقع دو معماری و مهندسی متفاوت را برای خرید پیش رو دارید. اما قبل از اینکه دست به انتخاب بزنید، لازم است نکات و تفاوت ملک شمالی و جنوبی را بدانید. پس ادامه مطالب دیاموند ملک را از دست ندهید.

نمای متفاوت خانه شمالی و جنوبی

یکی از مسائلی که مسلما در هنگام خرید آپارتمان در شمال و یا هر ناحیه دیگه مورد توجه شما قرار می گیرد، نمای ساختمان مورد نظر است که در ملک های شمالی و جنوبی متفاوت است.

در آپارتمان شمالی آنچه که ابتدا به چشم می آید حیاط ملک است و سپس نمای ساختمان که با معماری زیبا و منحصر به فرد در ادامه مسیر ورود است.

اما در معماری و مهندسی آپارتمان جنوبی از همان ابتدا نمای شیک و لاکچری ملک را می بینید و حیاط این ملک در پشت ساختمان قرار می گیرد. شما کدام نما را برای ملک خود می پسندید؟ آپارتمان شمالی یا جنوبی؟؟؟

امنیت در آپاتمان شمالی یا جنوبی

یکی از نیازهای اساسی انسان ها طبق هرم مزلو، نیاز به امنیت است، به دنبال آن است که شاعر می گوید: در آغوشم بگیر که به امنیت آن محتاجم، به شانه هایت، به نوازش هایت، بیا تا روی چشمانم بنشانمت که من بی نهایت دوستت دارم️.

ملک شما  یکی از مکان هایی است که تامین امنیت آن حائز اهمیت است و از دیگر تفاوت های خانه شمالی یا جنوبی نیز امنیت آن ها است.

در آپارتمان جنوبی به دلیل اینکه راه مستقیمی همچون حیاط به خانه وجود ندارد امنیت بالاتری را نسبت به آپارتمان شمالی شاهد هستیم.

تفاوت خانه های شمالی و جنوبی در تعداد پارکینگ

در هر ملکی، کوچک یا بزرگ، ویلایی یا آپارتمان، خانه شمالی یا جنوبی، یکی از نکاتی که قابل توجه است و فروشنده و خصوصا خریدار به آن اشاره خواهند داشت، تعداد، داشتن و یا نداشتن پارکینگ یک ملک است.

در آپارتمان شمالی یا جنوبی شما تفاوت و اختلاف در ظرفیت تعداد پارکینگ را احساس خواهید کرد، به این صورت که در خانه جنوبی می توان تعداد پارکینگ بیشتری را نسبت به خانه شمالی داشت.

نقشه ساختمان و متراژ متفاوت در آپارتمان شمالی و جنوبی

دیگر تفاوت ملک شمالی و جنوبی با یکدیگر در نقشه ساختمان و متراژ آن است، دو موردی که از همان ابتدا در خرید ملک به چشم خریدار می آید و یکی از مهم ترین ملاک ها در خرید و معامله خانه است. آپارتمان جنوبی دارای متراژ بیشتری نسبت به آپارتمان شمالی است. چرا که خانه های شمالی به دنبال داشتن پاسیو و نورگیر کاهش متراژ دارند.

تغییرات دمایی در ملک شمالی و جنوبی

یکی دیگر از نکاتی که در خرید خانه حائز اهمیت است، خرید ملکی است که حفظ انرژی هنگام تغییرات دما در آن صورت بگیرد.

در اغلب موارد خانه شمالی به دلیل منتهی شدن ضلع روبه رویی اش به حیاط، مقاومت کمتری را در برابر تغییرات دما از خود نشان می دهد، این در صورتی است که حفظ دما و انرژی در آپارتمان جنوبی بیشتر است.

نورگیر ساختمان شمالی و جنوبی

کاش این همه از دسترسم دور نبودی! خورشید نبودی و پر از نور نبودی! یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید خانه در نظر و توجه خریدار قرار دارد، نورگیری ملک است.

روح و طبیعت آدمی خو گرفته با نور و روشنایی است پس توجه به این مسئله در هنگام خرید خانه حائز اهمیت است. آپارتمان شمالی نسبت به خانه جنوبی از نور کمتری برخوردار است چرا که در خانه ها شمالی ضلعی که به سمت حیاط است نور می گیرد، در حالی که در ملک جنوبی هردو سمت خانه به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند نور را دریافت کند.

با این تعاریف شما خرید کدام یک را ترجیح می دهید؟ آپارتمان شمالی یا جنوبی؟؟؟

تفاوت قیمت آپارتمان شمالی و جنوبی

با توجه به تفاوت های مطرح شده برای خانه شمالی و جنوبی تفاوت قیمت آن ها دور از ذهن نیست و از آنجا که مزیت های مطرح شده برای آپارتمان جنوبی نسبت به خانه شمالی بیشتر بود، می توان انتظار قیمت بالاتری را نیز برای آن ها داشت.

البته این به معنا نیست که آپارتمان شمالی مناسب نیست یا طرفداری ندارد، بلکه با توجه به شرایط موجود، ملک های شمالی نیز بسیار پر طرفدار هستند.

آنچه که در هنگام خرید آپارتمان در انزلی مهم است، انتخاب با توجه به شرایط زندگی خود فرد همچون شرایط: شغلی، مالی، خانوادگی و… است. شما می توانید برای گرفتن راهنمایی، تجربه بهترین خرید و داشتن بهترین خانه و ملک با مشاورین دیاموند ملک ارتباط بگیرید و تجربیات آن ها استفاده کنید.

ثبت امتیاز رضایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت درخواست بازدید