جستجو کردن
Close this search box.
رهن و اجاره مغازه و تجاری
جستجوی پیشرفته
  • پاک کردن فیلترها

رهن و اجاره واحدهای تجاری و مغازه در انزلی

بندرانزلی یکی از شهرهای شمالی است که سالانه پذیرای مسافران زیادی از اقصی نقاط ایران و یا حتی خارج از کشور است. به علت توریستی بودن آن، رهن و اجاره واحدهای تجاری و مغازه در انزلی فرصت بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری فراهم می کند.

اجاره مغازه در منطقه آزاد انزلی کاسپین ، لب دریا یا مرکز شهر که محل تردد گردشگران بیشتری است،  باعث پر رونق تر شدن کسب و کارتان خواهد بود. پس اگر دنبال اجاره مغازه در انزلی هستید، بهتر است قبل از قرارداد رهن و اجاره واحد تجاری مورد نظر به نکات زیر توجه نمایید.

رهن و اجاره واحدهای تجاری و مغازه در انزلی

نکات مهم قبل از رهن و اجاره مغازه در بندر انزلی

  • نوع قرارداد

در هرگونه قرارداد از خرید آپارتمان در انزلی گرفته تا اجاره مغازه، می بایست بین دو طرف معامله آن را مکتوب نمود. سرقفلی مغازه یکی از مواردی است که می تواند باعث بروز اختلاف بین مالک و مستاجر شود. پس قبل از قرار داد اجاره مغازه در انزلی باید دقیقا شرایط و جزئیات مانند مدت زمان اجاره، قیمت اجاره، شرایط پرداخت و همچنین تعهدات و حقوق طرفین ذکر شود.

  • شرایط پرداخت

علاوه بر مدت زمان اجاره (مثلا یک سال، دو سال، ده سال) که باید مشخص شود، نوع پرداخت نیز بهتر است از از قبل تعیین و نوشته شود. یعنی پرداخت اجاره به صورت ماهانه، سه ماهه، یا سالانه باشد. همچنین باید توافق شود که آیا اجاره مغازه انزلی با توجه به نرخ تورم، سالانه یا به صورت ثابت تغییر خواهد کرد یا خیر!

  • تعمیرات و نگهداری

از نکات مهم در قرارداد اجاره مغازه در بندرانزلی این است که باید مشخص شود که مسئولیت تعمیرات و نگهداری واحد تجاری یا مغازه بر عهده چه کسی است؟ آیا مستأجر مسئول است یا صاحب ملک؟!

  • حقوق و تعهدات

در عقد قرارداد اجاره واحد تجاری در انزلی باید حقوق و تعهدات بین طرفین یعنی وجود یا عدم وجود حق تمدید، حقوق اولویت رهن، قابلیت انتقال قرارداد به فرد دیگر و سایر مسائل این چنینی ذکر شود.

  • بررسی قوانین و مقررات

اگر قصد اجاره مغازه یا حتی خرید زمین در بندرانزلی یا هر شهر دیگری را دارید، در ابتدا قوانین و مقررات مربوط به خرید و اجاره در آن شهر را به دقت مطالعه کنید. زیرا ممکن است در قوانین آن شهر یا روستا محدودیت‌هایی وجود داشته باشد که بر روی فعالیت تجاری یا ساخت و ساز شما شما تأثیر بگذارد.

خرید و رهن و اجاره واحدهای تجاری و مغازه در انزلی

در اینجا به تعدادی نکته که قبل از رهن و اجاره مغازه در بندرانزلی باید بدانید، پرداخته شد. اگر سوال بیشتری درباره اجاره مغازه در منطقه آزاد انزلی و قوانین آن دارید، از مشاوره حرفه ای کارشناسان دیاموند ملک کمک بگیرید.

همچنین اگر مایلید در شهر توریستی انزلی ویلا داشته باشید، می توانید آگهی های مربوط به خرید ویلا در انزلی را در سایت دیاموند ملک مشاهده نمایید.

 

 

فرم ثبت درخواست بازدید