جستجو کردن
Close this search box.

فروش و خرید قیمت مناسب آپارتمان در انزلی

جدیدترین آگهی های خرید و فروش آپارتمان در انزلی

5/5
2 اتاق
پارکینگ دارد
80 متر
5/5
2 اتاق
پارکینگ دارد
136 متر

سوالات متداول درباره خرید آپارتمان در انزلی

در خرید آپارتمان در انزلی از لحاظ قانونی هزینه های نقل و انتقال آپارتمان از قبیل شهرداری و دارایی بر عهده فروشنده است، هزینه حق التحریر برای انتقال رسمی ملک در دفترخانه عرفاً به نسبت مساوی بین خریدار و فروشنده نصف می شود اما از لحاظ قانونی بر عهده فروشنده است مگر اینکه خریدار و فروشنده از قبل در مورد این هزینه ها توافق خاصی با هم انجام داده باشند.

سهم هر واحد از یک آپارتمان از زمین اختصاص داده شده به کل مجتمع را قدرالسهم آپارتمان گویند. در واقع سهم اعیان از عرصه می باشد. تعیین این سهم در زمان تقسیم ارث و یا تخریب مجتمع های آپارتمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

برای محاسبه قیمت آپارتمان در انزلی مواردی مانند سال ساخت آپارتمان، موقعیت جغرافیایی، داشتن پارکینگ، انباری، آسانسور و تراس، نوع سند آپارتمان، تعداد طبقات و تعداد واحد اثرگذار می باشند.

بر اساس مقررات ثبتی اصولا پارکینگ به تنهایی قابل انتقال به غیر نیست. اما براساس عرف انتقال پارکینگ به مالکان همان ساختمان اشکالی ندارد. اما ممکن است مالک بعدی آپارتمانی که پارکینگ آن فروخته شده است تقاضای ابطال مبایعه نامه فروش پارکینگ را مطرح کند.

نکاتی در مورد خرید آپارتمان در انزلی

خرید آپارتمان در انزلی که شهری ساحلی است مسلما برای هر فردی وسوسه انگیز خواهد بود. اگر به دنبال هوای معتدل در کنار سواحل زیبای خزر هستید، یا عاشق گشت و گذار و خرید در مجتمع های تجاری به روز هستید.

یا حتی نزدیک بودن به امکانات و دسترسی های شهری برایتان خیلی مهم است. خرید آپارتمان در انزلی می تواند یک پیشنهاد فوق العاده برای شما باشد.

ولی قبل از خرید آپارتمان در بندر انزلی باید به نکات مهمی توجه نمائید. بندر انزلی به دو بخش غازیان و انزلی تقسیم می شود. بخش غازیان مدرن تر و توسعه یافته تر بوده و دارای بافت شهری منظم تر است.

قسمت شمالی غازیان به شکل کامل ساحلی است و ساحل قو و بلوار اطبا در این قسمت قرار گرفته اند. بیشتر خیابان های معروف بندر انزلی در این بخش قرار دارد. بخش انزلی قسمت کلاسیک تر و قدیمی تر شهر است.

نکته بعدی اینکه در هنگام خرید آپارتمان در شمال دقت کنید که مصالح ساختمان بر اساس ویژگی رطوبت زیاد هوا استفاده شده و تمهیدات لازم برای ساختمان در مورد این موضوع در نظر گرفته شود.

به شمال یا جنوبی بودن آپارتمان خریداری شده در بندر انزلی دقت نمائید. آپارتمان های جنوبی نورگیری خوبی دارند. آپارتمان های شمالی در تابستان که هوا گرم است فضای خنک تری را در داخل ساختمان ایجاد می کنند.

شرایط خرید آپارتمان با وام در انزلی

امروزه افراد زیادی متقاضی خرید ویلا در انزلی و آپارتمان در انزلی هستند. اما قبل از خرید آپارتمان در بندر انزلی که دارای وام باشد، باید به درستی شرایط دریافت وام مسکن با سند خانه، نحوه انتقال سند ملک وام دار و هزینه انتقال سند خانه وام دار را بدانند. حتی امکان خرید وام مسکن و اوراق وام برای خرید اپارتمان نیز وجود دارد.

خرید آپارتمان در انزلی

نحوه خرید آپارتمان وام دار

بسیاری از افراد برای ساخت یا خرید آپارتمان، از بانک مسکن وام ساخت یا خرید مسکن دریافت می کنند که هنگام فروش آپارتمان در بندر انزلی می توانند این وام را به خریدار انتقال دهند.

با انجام اینکار فروشنده بدهی خود را با بانک تسویه نموده و خریدار با پرداخت مبلغ خرید آپارتمان به صورت نقد و اقساط، فشار کمتری متحمل خواهد شد.

همچنین فروش آپارتمان وام دار سریعتر خواهد بود و خریدار با نقدینگی کمتری قادر به خرید آپارتمان وام دار  خواهد بود.

اما باید درنظر داشت که امکان سوء استفاده از معاملات املاک وام دار وجود دارد چون اولا خریدار تا زمانی که وام آپارتمان خود را تسویه نکند، مالک رسمی آن نیست و نیز ممکن است فروشنده ملک را به چند نفر بفروشد.

نکات حقوقی هنگام فروش آپارتمان در انزلی

اگر قصد خرید خانه در انزلی را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدام معامله آپارتمان انزلی به نکات حقوقی درباره خرید و فروش فوری آپارتمان در دیوار انزلی آگاه باشید. این نکات عبارتند از:

 • یکی از مهمترین نکات هنگام خرید خانه در بندر انزلی و یا هر شهر دیگر، بررسی سند و شناسایی مالک مربوط به خانه است. یعنی باید اصل سند رویت شود تا متراژ، مکان، آخرین مالکین آن ملک، انشعابات و… اطمینان حاصل شود تا مشخصات خانه با چیزی که در سند ذکر شده مطابقت دارد یا خیر.
 • نکته حقوقی مهم دیگر هنگام خرید آپارتمان در انزلی این است که آن ملک در رهن و یا توقیف نباشد و اصطلاحا آزاد باشد.
 • چه هنگام خرید آپارتمان 50 متری در انزلی و چه هنگام خرید پنت هاوس بالای ۱۰۰۰ متر حتما خانه را به دقت بررسی کنید تا اگر ملک دارای عیب و نقصی است، متوجه شوید تا اگر فروشنده مبلغی اضافه، مبنی بر سالم بودن خانه طلب کرده است کاهش دهد. اگر هم معامله صورت گرفته می توان آن معامله را فسخ نمود.
 • قید انشعابات مانند: برق، آب، گاز و تلفن ثابت نکته حقوقی دیگر هنگام خرید خانه در انزلی است که به صورت واضح باید در سند و یا مبایعه نامه ذکر شود.
 • نکته مهم دیگری که هنگام هر گونه معامله باید به آن دقت شود، مشخص کردن میزان مبلغی است که توان پرداخت آن را با توجه قیمت اپارتمان در انزلی دارید. این امر سبب آن می شود که بدانید چه مقدار وام نیاز دارید.

خرید آپارتمان در انزلی در وب سایت دیاموند ملک.

نحوه محاسبه قیمت آپارتمان در انزلی

اغلب متقاضیان خرید و فروش ملک و علی الخصوص آپارتمان، مایلند بدانند قیمت آپارتمان در انزلی نوساز یا چند سال ساخت بر چه اساسی محاسبه می شود.

برآورد قیمت آپارتمان در بندر انزلی به عوامل مختلفی وابسته است که در ادامه به تعدادی از این فاکتورها اشاره می کنیم:

  • سال ساخت آپارتمان: قیمت آپارتمان 2 سال ساخت تقریبا با قیمت واحد مسکونی نوساز برابر است. قیمت آپارتمان در انزلی بین سه تا ده سال، هر سال 2 درصد از قیمت کاسته می شود. بین ده تا بیست سال هر سال 1.5 درصد از قیمت کم می شود و قیمت آپارتمان بالای 20 سال ساخت نیز تقریبا 65 درصد قیمت یک واحد آپارتمانی نوساز است.
  • پارکینگ: امروزه اکثر افراد دارای ماشین شخصی هستند و به همین دلیل داشتن یا نداشتن پارکینگ روی خرید آپارتمان در بندر انزلی تاثیر می گذارد. در واقع اگر یک بلوک آپارتمان دارای پارکینگ نباشد، 10 درصد از قیمت آن کم می شود. حتی داشتن یک پارکینگ اختصاصی از مزایای ویژه و تاثیرگذار روی قیمت خانه انزلی است.
  • طبقه و آسانسور: فاکتور بعدی طبقه واحد مسکونی و داشتن آسانسور است. برای واحدهای طبقه دوم و بالاتر، داشتن آسانسور اهمیت دارد اما برای طبقه همکف و اول، هیچ تاثیری روی قیمت ندارد.
  • تعداد واحد آپارتمان: مسلما هر چه تعداد واحد در یک آپارتمان کمتر باشد هم از لحاظ آرامش و هم هزینه های جانبی شرایط بهتری داشته و تبعاً قیمت بالاتری خواهد داشت.
  • موقعیت مکانی آپارتمان:  قیمت آپارتمان در مناطق مختلف شهر بندرانزلی متفاوت است و با توجه به ساحلی بودن این شهر، خرید آپارتمان در مناطق نزدیک به دریا از اهمیت ویژه ای داشته و روی برآورد هزینه تاثیرگذار است.
  • تعداد اتاق خواب: معمولا آپارتمان های بدون اتاق خواب، 1 خوابه، دوخوابه، سه خوابه و … قیمت های متفاوتی دارند.
  • متراژ آپارتمان: متراژ مفید آپارتمان تاثیر به سزایی روی قیمت دارد و مسلما قیمت آپارتمان 50 متری در انزلی، آپارتمان نقلی با قیمت آپارتمان 75 متری یا بالای 100 متر در همان ساختمان بسیار متفاوت خواهد بود.
  • نقشه آپارتمان: مسلماً هرچه نقشه آپارتمان بهتر و حرفه ای تر طراحی شده باشد، ارزش بیشتری خواهد داشت و خرید آپارتمان خوش نقشه در انزلی همیشه در اولویت خواهد بود. همچنین آپارتمانهای شمالی جنوبی همیشه قیمت بالاتری نسبت به آپارتمانهای شرقی غربی دارند.

اگر قصد خرید خانه در بندر انزلی دارید و در تخمین قیمت آپارتمان، برج یا پنت هاوس خود مشکل دارید، کافیست با کارشناسان ما در دیاموند ملک انزلی تماس حاصل نمایید تا شرایط آپارتمان شما به دقت بررسی شده و قیمت آن تعیین گردد.

خرید آپارتمان در انزلی، خرید آپارتمان در بندرانزلی،

نکات مهم در خرید و فروش  آپارتمان در انزلی

در سالهای اخیر به دلیل توسعه منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی و به وجود آمدن مشاغل جدید در این شهر، خرید ملک در شمال، آپارتمان، برج و پنت هاوس رشد چشمگیری داشته است.

از این میان اکثر خریداران به خرید آپارتمان در بندر انزلی علاقه مند هستند. با توجه به اینکه تعداد زیادی از متقاضیان خرید آپارتمان انزلی، افراد غیربومی هستند و شناخت درستی از شهر ندارند، در این بخش نکات قابل توجه برای خرید آپارتمان در بندرانزلی را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • در ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد خرید آپارتمان با چه ویژگی هایی را دارید. ترجیح می دهید یک آپارتمان شیک و  مدرن در بافت شهری انزلی را خریداری کنید. یا با توجه به بودجه یک آپارتمان چند سال ساخت کلاسیک مدنظر شماست. منطقه غربی انزلی دارای بافت قدیمی است و منطقه شرقی دارای بافت مدرن و آپارتمان های نوساز بیشتری است.
 • به دلیل رطوبت زیاد شهر به دلیلی نزدیکی به دریا، طبقه همکف و اول آپارتمان ممکن است رطوبت گیر باشد. پس حتما واحد مسکونی ای را که انتخاب می کنید از این نظر بررسی نمائید.
 • به دلیل بارندگی زیاد در این منطقه، سقف آپارتمانهای مسکونی به صورت شیروانی ساخته شده و طبقات زیر شیروانی ممکن است شرایط متفاوتی از لحاظ سیستم سرمایشی و گرمایشی داشته باشند. لذا در هنگام خرید واحد آپارتمانی نوساز و چندسال ساخت در بندر پهلوی، این مورد را حتما درنظر داشته باشید.
 • اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سروصدا شما را اذیت می کند، پس از خرید آپارتمان انزلی در خیابان های اصلی و یا مکان پرتردد که گردشگرپذیر است، خودداری کنید.
 • حتما در ابتدا و قبل از خرید آپارتمان در انزلی، سیم کشی، لوله کشی، گازکشی توسط خودتان و یا افراد ماهر در این امر بررسی کنید که مشکلی از این بابت نداشته باشد.
 • درباره امنیت آپارتمان و چگونگی همسایگان، بهتر است است تحقیقات محلی صورت بگیرد.
 • در هنگام خرید آپارتمان در انزلی، حتما سن آپارتمان را بررسی نمایید. زیرا خرید آپارتمان های چندسال و قدیمی معمولا با مشکلاتی همراه است.
 • بهتراست موقع خرید آپارتمان در بندرانزلی، خانه را جهت نورگیر بودن به خصوص در پذیرایی و اتاق ها زیر نظر یک متخصص بررسی نمایید.

در صورتی که در حال حاضر نقدینگی شما برای خرید نقدی آپارتمان نوساز یا کارکرده در انزلی کافی نیست، می توانید آگهی های پیش فروش آپارتمان های لوکس در بندرانزلی یا خرید زمین در انزلی را مورد بررسی قرار دهید.

اگر مسافر هستید و قصد اقامت یک یا چند روزه در شهر انزلی را دارید می توانید لیست آگهی های اجاره روزانه ویلا ارزان قیمت در شمال را مطالعه و واحد مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

در صورت نیاز به مشاوره خرید ملک در انزلی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت درخواست بازدید