جستجو کردن
Close this search box.
پیش فروش
جستجوی پیشرفته
 • پاک کردن فیلترها

پیش فروش آپارتمان در انزلی

چرا پیش خرید و پیش فروش آپارتمان در انزلی افزایش پیدا کرده است؟ به شکل خلاصه دلایل علاقه عموم مردم به پیش خرید آپارتمان در انزلی را در موارد زیر می توان خلاصه کرد:

 1. انزلی دارای شرایط و تسهیلات تجاری قابل توجه است ( نزدیکی به بنادر کشتیرانی و منطقه آزاد بودن بندر انزلی در کنار مراکز خرید مدرن و فراوان ).
 2. قیمت ارزان تر هزینه های زندگی در انزلی نسبت به کلانشهر هایی مانند تهران.
 3. نزدیک بودن به جنگل، دریا و دامنه کوه و طبیعت منحصر به فرد شمال.
 4. انزلی پرباران ترین شهر ایران بوده و یک منطقه ساحلی است.
 5. انزلی یک شهر چند فرهنگی بوده و برای مهاجرین از شهرهای دیگر دارای بستر فرهنگی مناسبی است.
 6. قیمت پیش فروش آپارتمان در انزلی با توجه به محلات مختلف آن بسیار متنوع است. و از این نظر افراد با توجه به بودجه خود می توانند اقدام به پیش خرید آپارتمان در انزلی کنند.
 7. با توجه به محبوبیت انزلی در بین مسافرین می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد.
 8. قیمت ملک در انزلی نسبت به شهرهای اطراف معقول تر است
 9. انزلی فاصله کمی تا مرکز استان و یا حتی تهران دارد.

مزایای پیش فروش آپارتمان چیست؟

با توجه به افزایش فوق العاده صعودی ملک و افزایش نرخ تورم روزانه، پیش خرید آپارتمان می تواند یکی از گزینه های مناسب حفظ سرمایه باشد، البته به شرطی که با رعایت قوانین وارد این معامله شوید تا هر دو سمت فروشنده و خریدار دچار کلاهبرداری و ضررهای جبران ناپذیر مالی نگردند. از مهمترین مزایای پیش فروش آپارتمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش قیمت آپارتمان پیش خرید شده تا زمان آماده سازی و تحویل به خریدار در اینصورت شما با پیش خرید آپارتمان به سود خوبی می رسید.
 2. نحوه پرداخت در پیش فروش آپارتمان به شکل اقساط و چند مرحله ای است و شما طبق قرار داد و در چند مرحله پول را پرداخت می کنید.
 3. می توانید در قرارداد پیش فروش آپارتمان ذکر کنید که دکوراسیون داخلی طبق نظر شما و براساس سقف مالی که سازنده برای اینکار در نظر گرفته است روی ساختمان اجرا شود.
 4. می توانید مراحل ساخت آپارتمان را از نزدیک مشاهده کرده و از کیفیت مصالح استفاده شده اطلاع حاصل نمائید.

معایب پیش فروش آپارتمان چیست؟

با توجه به علاقه عموم مردم به پیش خرید آپارتمان و پیش آمدن مشکلات پیش فروش آپارتمان که در ادامه به تعدادی از مهمترین آن ها اشاره خواهیم نمود، قوانین بسیار مناسبی در زمینه پیش فروش آپارتمان وضع گردید که از مهمترین آن ها الزام مشاورین املاک برای گرفتن کد رهگیری از سامانه اسناد و املاک کشور در چنین قراردادهایی ست. با ثبت قراردادهای پیش فروش خانه و دریافت کد رهگیری تمام این مشکلات حل شد. پس برای اینکه در دام کلاهبرداران در زمینه پیش فروش آپارتمان نیوفتید حتما از طریق یک مشاور املاک کاملا معتبر و آشنا به این امور اقدام به پیش خرید آپارتمان نمائید.

از مهمترین مشکلات پیش خرید آپارتمان می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. فروش یک آپارتمان به چند نفر که با دریافت کد رهگیری این مشکل به شکل کامل مرتفع می گردد.
 2. افزایش ناگهانی قیمت مصالح که منجر به ضرر فروشنده شده و در نتیجه نمی تواند در زمان تعیین شده ساختمان را تحویل دهد. و این امر برای خریدار ساختمان نیز ضررهای مالی و مشکلات عدیده ای را به همراه خواهد داشت. بنابراین در قرارداد پیش فروش باید این موارد نیز پیش بینی شود.
 3. عدم بازپرداخت وام دریافتی روی سند توسط سازنده، در این مورد نیز دقت نمائید در قرار داد پیش فروش آپارتمان ذکر گردد که اگر بازپرداخت وام بر عهده خریدار باشد مقدار آن از پول کل خانه کسر گردد.
 4. ممکن است سازنده پس از اتمام کار مجوزهای لازم همچون تفکیک سند، عوارض شهرداری، پایان کار و… را دریافت ننماید در این صورت خریدار برای دریافت آن ها متحمل هزینه خواهد شد.

بهترین زمان پیش خرید خانه

زمان خرید و فروش در هر نوع سرمایه گذاری بسیار مهم می باشد. اگر در زمان مناسب این کار را انجام ندهید مسلما متضرر خواهید شد. در کشور ما دوره های متوالی رکود و رونق بازار املاک وجود دارد. با توجه به این موضوع بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان و سود کردن در این حوزه در ابتدای دوره رونق بازار مسکن است. پیش خرید آپارتمان در انزلی در ابتدای دوره رکود مسکن باعث می شود آپارتمان پیش خرید شده قبل از اتمام کار و تحویل به خریدار دچار کاهش قیمت شود. و این نکته موجب ضرر در سرمایه گذاری خواهد شد.

مهمترین مواردی که باید در قرار داد پیش فروش خانه ذکر گردد چیست؟

 1. اسم و مشخصات دو طرف قرار داد به شکل صحیح و کامل نوشته شود. دقت کنید که فروشنده، صاحب زمین است یا فقط سازنده است و بررسی کنید که از نظر قانونی اجازه پیش فروش ملک مورد معامله را دارد یا خیر.
 2. مشخصات ملک پیش خرید شده با جزئیات کامل در قرار داد ذکر گردد حتی ویژگی های پارکینگ و انباری هم نوشته شود و از نوشتن نوع مصالح به کار گرفته شده و جنس شیر آلات هم چشم پوشی نکنید.
 3. نحوه پرداخت در پیش خرید آپارتمان باید کاملا مشخص باشد. طبق عرف پرداخت در پیش خرید آپارتمان، حداقل ده درصد قیمت آپارتمان در زمان عقد قرار داد پرداخت می شود و الباقی را می توانید، مشخص کنید که با اتمام هر مرحله از کار سهمی با توافق طرفین پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه زمان دقیق رسیدن به هر مرحله ساخت در قرار داد ذکر شود.
 4. زمان دقیق تحویل آپارتمان پیش خرید شده مشخص باشد و در صورت دیر کرد جریمه مشخص شود.
 5. زمان دقیق تنظیم سند رسمی ذکر گردد.
 6. با وجود رعایت همه نکات باز امکان ایجاد اختلاف بین طرفین قرار داد وجود خواهد داشت. برای حل سریع تر این اختلافات می توان سه داور یکی از طرف خریدار یکی از طرف فروشنده و یک شخص بی طرف را معرفی کرد. البته این کار اجباری نیست و در صورت انجام ندادن آن می توان از مراجع قضایی کمک گرفت.

کلام آخر

پیش فروش آپارتمان می تواند گزینه بسیار عالی برای سرمایه گذاری و خانه دار شدن افراد باشد به شرطی که قرار دادی محکم و با جزئیات بین سازنده و خریدار نوشته شده و همه ی مشکلات احتمالی در این قرار داد پیش بینی شده و برای آن ها راه حل و در صورت لزوم برای فرد خاطی جریمه متناسب و بازدارنده در نظر گرفته شود، همچنین حتما اطلاعات ملک، خریدار و فروشنده در سامانه ثبت اسناد ثبت و کد رهگیری دریافت گردد.

در هنگام خرید ملک در انزلی در صورت نیاز به یک مشاور املاک حرفه ای می توانید با کارشناسان ما در دیاموند ملک انزلی تماس بگیرید تا به طور کامل شرایط ملک مورد نظر را بررسی کنند و معامله ای با اطمینان خاطر انجام دهید.

 

سوالات متداول

مزایای پیش فروش آپارتمان در انزلی چیست؟

با پیش خرید و پیش فروش آپارتمان در انزلی می توانید به شکل اقساط و پرداخت مرحله ای صاحب خانه در یکی از بهترین مناطق گردشگری و تجاری کشور شوید. ضمن اینکه از هوای پاک و طبیعت زیبای ساحل دریا و جنگل بهره می برید.

مناسب ترین زمان برای پیش خرید آپارتمان چه زمانی است؟

بهترین زمان پیش فروش آپارتمان در اوایل دوره رونق بازار مسکن است. و بدترین زمان پیش خرید آپارتمان در اوایل دوره رکود بازار مسکن است.

در قرار داد پیش فروش آپارتمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

دقت کنید که حتما اطلاعات خریدار و فروشنده پیش فروش خانه در سامانه املاک ثبت شده و کد رهگیری دریافت گردد. در قرار داد همه مشکلات احتمالی پیش بینی و جریمه مکفی برای شخص خطاکار در نظر گرفته شود.

خطرات پیش فروش آپارتمان چیست؟

احتمال فروختن ساختمان به چند نفر – عدم تحویل ملک در زمان مقرر شده توسط سازنده – عدم باز پرداخت وام توسط فروشنده – دریافت نکردن مجوزهای قانونی لازم توسط فروشنده – گران شدن ناگهانی مصالح ساختمانی و در نتیجه افزایش هزینه تمام شده خانه.

 

فرم ثبت درخواست بازدید