جستجو کردن
Close this search box.
زمین ساحلی
جستجوی پیشرفته
  • پاک کردن فیلترها

زمین ساحلی در شمال به چه نوع زمینی گفته می شود؟

زمین ساحلی به زمینی گفته می شود که حداقل از یک جهت در نزدیکی یک بستر آبی مانند دریا، دریاچه و خلیج قرار گرفته است. اراضی ساحلی در یک فاصله معین و تعریف شده از ساحل دریا می باشد که می تواند چندمتر یا چندکیلومتر باشد. به دلیل بندری بودن شهر انزلی، زمین ساحلی در بندرانزلی به وفور یافت می شود.

زمین ساحلی برِ اول دریا به علت ویو ابدی به دریا طرفداران بیشتری دارد. به همین علت خرید و فروش زمین ساحلی سنددار مورد تقاضای زیادی است و عده ای زیادی از مردم خواستار خرید زمین هکتاری ساحلی هستند تا بتوانند کسب و کارشان را در آن منطقه بنا نهند.

همچنین به علت آب و هوای مطبوع، ساخت ویلا و آپارتمان مسکونی نیز در این زمین ها رواج زیادی دارد و از اقصی نقاط کشور برای خرید زمین خط دریا در بندرانزلی اقدام می کنند.

هدف شما از خرید زمین ساحلی در بندرانزلی چیست؟

آیا می خواهید یک کسب و کار تجاری و صنعتی راه اندازی کنید یا قصد احداث ویلا یا آپارتمان مسکونی در آن دارید؟یا اینکه با خرید زمین ساحلی می خواهید مجتمع تفریحی احداث و یا اینکه کسب و کاری در حوزه کشاورزی راه بندازید؟

به هر منظوری که قصد خرید زمین کنار دریا را دارید،  از شرایط و وضعیت زمین اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا زمین ساحلی در کاربری های متفاوتی وجود دارد. اگر از ابتدا به نوع کاربری زمین کنار دریا دقت نشود، بعدها تغییر کاربری آن امکان پذیر نیست.

زمین ساحلی

خرید زمین ساحلی در شمال چه مزایایی دارد؟

زمین ساحلی به علت مجاورت با دریا، و خوش آب و هوا بودن، هم برای زندگی مناسب است هم برای ایجاد محیط تفریحی و گردشگری. علاوه براین، به علت کاربری های مختلف (تجاری، مسکونی و…) و تنوع متراژ، خرید زمین در ساحل دریای خزر مورد استقبال بسیاری از هموطنان واقع شده است.

بنابراین با داشتن مجوزهای مربوطه، می توان اقدام به ساخت ویلاهای لوکس و یا مجتمع های تجاری و گردشگری نمود. از این رو خرید زمین در نوار ساحلی بندرانزلی یک سرمایه گذاری محسوب می شود.

زمین های ساحلی در شمال قطعه بندی شده هستند. قطعه هایی که فاصله کمتری نسبت به دریا دارند، مورد مقبولیت بیشتری نسبت به قطعات بعدی هستند و افراد زیادی متقاضی خرید زمین بر اول دریا هستند.

طبیعی است که زمین کنار دریا، دارای قیمت بالاتری نسبت به زمین های با فاصله دورتر از دریا است. در کل رشد قیمت این زمین ها بالا است. با خرید آن و کسب مجوزهای لازم، می توانید شاهد چندبرابر شدن سرمایه تان باشید.

انواع زمین ساحلی در شمال

زمین ساحلی در شمال و بندرانزلی در کاربری های مختلف وجود دارد که نوع کاربری زمین باعث به وجود آمدن انواع زمین ساحلی شده است. انواع زمین ساحلی عبارتند از:

  • زمین ساحلی با کاربری کشاورزی و گلخانه‌ای

این نوع زمین برای بهره برداری کشاورزی و یا ایجاد گلخانه بکار می رود. توجه نمایید که اگر این زمین را به قصد کسب و کارهای کشاورزی خریداری می نمایید، حتما شرایط اقلیمی و خاک آن را بسنجید تا مناسب زراعت باشد.

  • زمین ساحلی با کاربری مسکونی

افرادی که قصد ساخت خانه هایی ویلایی، آپارتمانی و… دارند باید زمین ساحلی با مجوز و کاربری مسکونی را معامله نمایند. چون اگر کاربری زمین از نوع دیگری باشد، امکان ساخت واحد مسکونی وجود ندارد.

  • زمین ساحلی با کاربری تجاری

در زمین های بر دریا که مجوز و کاربری تجاری دارند، می بایست مجتمع‌های تفریحی و گردشگری، هتل و… احداث نمود.

  • زمین ساحلی مستقل

این نوع زمین ها در متراژ بزرگ و کوچک با مجوز و یا فاقد مجوز برای ساخت ‌و ساز هستند که در خیابان فرعی و یا کوچه هایی قرار دارند که به جاده اصلی نزدیک ساحل منشعب می گردند.

  • جاده به دریا

این نوع زمین از یک طرف به جاده و از سمت دیگر به ساحل دریا منتهی می شود و می تواند برای شهرک سازی و فعالیت تجاری مناسب باشد.

بهترین شهر ایران برای خرید زمین ساحلی در شمال کجاست؟

بندرانزلی یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید زمین ساحلی است. بندر انزلی به علت قرارگرفتن در نوار ساحلی و نزدیکی به منطقه آزاد، سالانه پذیرای مسافران و توریست های زیادی می باشد.

به همین علت خرید زمین ساحلی در بندرانزلی با کاربری مسکونی ، تجاری و… یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری به شمار می رود. این زمین ها به علت تنوع زیاد و مسافتشان به دریا، رنج قیمت متفاوتی دارند. از این رو افراد با هر میزان سرمایه می توانند اقدام به خرید زمین ساحلی در شمال نمایند.

قیمت زمین ساحلی در شمال بر چه اساس برآورد می شود؟

اراضی ساحلی بر اساس نزدیکی به دریا قیمت گذاری می شوند. مکان زمین، نوع کاربری، داشتن سند و دارا بودن امتیازات و مجوزهای گوناگون نیز از جمله عواملی هستند که قیمت زمین ساحلی را تعیین می کند.

باید این نکته را خاطر نشان کنیم که هرچقدر زمین ساحلی متراژ کمتری داشته باشد، از قیمت بالاتری برخوردار است و زمین های هکتاری و متراژ بالا، ارزانتر از آن ها هستند.

اگر قصد خرید زمین ساحلی در اطبا و پاسداران و یا  فروش زمین در دهکده ساحلی یا خرید زمین در بندرانزلی را دارید، و یا در مورد نحوه قیمت گذاری و نوع کاربری زمین با ابهاماتی مواجه هستید، با مراجعه به دیاموند ملک و گفتگو با متخصصان حوزه املاک و مستغلات، از راهنمایی های آنها بهره لازم را ببرید.

پرسش های متداول در خصوص خرید زمین ساحلی

برای خرید زمین ساحلی در شمال مناسب ترین شهر کجاست؟

بندرانزلی به علت خوش آب و هوا بودن و نزدیکی به ساحل دریا و منطقه آزاد، یکی از بهترین و مناسب ترین شهرها برای خرید زمین ساحلی می باشد.

برای خرید زمین ساحلی در شمال به چه نکات قانونی باید بپردازیم؟

ابتدا از اصل بودن سند زمین باید اطمینان کسب کرد. سپس درباره صحت مجوزهای زمین می بایست بررسی نمود و از اداراتی مانند ثبت، شهرداری و مالیات استعلام گرفت. همچنین از وجود انشعبات و کاربری زمین نیز باید مطمئن شد.

تفاوت زمین شهرکی با ساحلی در چیست؟

زمین ساحلی زمینی است که حداقل از یه سمت رو به دریا، دریاچه و… باشد ولی زمین شهرکی زمینی است که در شهرک های مسکونی واقع شده اند و مجوز ساخت و ساز دارند. زمین ساحلی هم می تواند داخل باشد هم خارج شهرک. به زمین ساحلی که در شهرک قرار گرفته باشد، زمین ساحلی شهرکی می گویند.

زمین ساحلی در چه کاربری هایی وجود دارد؟

مسکونی، تجاری، کشاورزی، مستقل، جاده به دریا

قیمت زمین ساحلی در شمال چگونه است؟

زمین های ساحلی بر اساس نزدیکی به دریا و متراژشان قیمت متفاوتی دارند، طبیعی است که هرچقدر به دریا نزدیک تر باشد قیمت بالاتری دارد ولی هرچه متراژ آن بالاتر باشد، از لحاظ قیمتی ارزان تر است.

فرم ثبت درخواست بازدید