جستجو کردن
Close this search box.
ویلا شهرکی
جستجوی پیشرفته
 • پاک کردن فیلترها

همه چیز درباره خرید ویلا شهرکی در شمال

با وجود اینکه مدتهاست ویلاهای شهرکی در شهرهای شمالی کشور علی الخصوص بندرانزلی ساخته شده است. اما تعداد زیادی از افراد اطلاعات کافی در خصوص این نوع از ویلاها ندارند. لذا در صورتی که به دنبال خرید ویلا شهرکی در شمال و یا خرید ویلا شهرکی در گیلان و انزلی هستید، توصیه می کنیم حتماً توضیحات مطرح شده در این مطلب را با دقت مطالعه بفرمائید. 

ویلا شهرکی چیست؟

ویلاهای شهرکی در واقع ویلاهایی هستند که تعداد زیادی ویلا در یک مجتمع بزرگ و وسیع تر کنار هم قرار دارند. مجتمع های ویلاهای شهرکی معمولاً در خارج از شهرها و در حاشیه شهر قرار دارند. هر یک از این ویلاهای مدرن شهرکی دارای فضای مستقل و محصور می باشند. حیاط آنها به صورت مجزا از ویلاهای مجاور است. معمولاً برای زیبایی بیشتر دارای دیوارهای کوتاه می باشند. 

مزایای خرید ویلا شهرکی در شمال

خرید ویلا شهرکی در شمال مزایای زیادی دارد که در این بخش به تعدادی از آنها می پردازیم:

 • از آنجایی که اکثر متقاضیان خرید ویلا، ویلاها را برای استفاده در ایام تعطیلات تهیه می کنند و به طور دائم در آن سکونت ندارند. تأمین امنیت ویلا موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود. ویلاهای شهرکی معمولاً دارای گیت نگهبانی 24 ساعته و دوربین مداربسته هستند که امنیت آنها را تضمین می کند. از این رو صاحبان ویلا در شهرک با خیال راحت می توانند ویلا را تنها گذاشته و به شهر و دیار خود بروند. لذا خرید ویلا شهرکی برای اینگونه افراد گزینه بسیار خوبی است.
 • همچنین بسیاری از این مجتمع ها دارای ویلا هوشمند شهرکی و ویلاهای مدرن شهرکی هستند که شما از راه دور نیز می توانید وضعیت ویلای خود را مورد کنترل قرار دهید.
 • مزیت دیگر خرید ویلا در شمال شهرکی وجود امکاناتی مانند محوطه سازی، خیابان بندی، پیاده رو، باشگاه ورزشی، کتابخانه، استخر، پارک و مراکز خرید در داخل این شهرک های خصوصی است. که شما برای مهیا کردن چنین امکاناتی در یک ویلای مستقل بایستی هزینه هنگفتی بپردازید.
 • اصولاً هر یک از این شهرک های ویلایی گیلان دارای هیئت امنا بوده و تمامی هزینه های مجتمع های ویلا شهرکی بین تمامی ساکنین به نسبت مساوی تقسیم می شود.
 • وقتی شما یک ویلای مستقل خریداری می کنید یا می سازید تامین امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز به عهده خود شماست. اما با خرید ویلا شهرکی تأمین این امکانات به عهده سازنده شهرک ویلایی است و به ساکنین ویلاهای شهرکی مربوط نمی شود.
 • سازندگان ویلاهای شهرکی در شمال به دلیل سرمایه هنگفتی که برای ساخت این مجتمع های ویلایی هزینه می کنند. مکانهای بسیار امن و زمین های بسیار مرغوبی را برای اینکار انتخاب می کنند. از اینرو خریداران ویلاهای شهرکی از این بابت خیالشان راحت است.

خرید ویلای شهرکی در بندرانزلی

معایب ویلا شهرکی چیست؟

قطعاً خرید ویلا در شهرک های شمال، سرشار از مزیت است. اما در کنار این مزیت ها، معایبی نیز وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 • در وهله اول باید گفت سکونت در ویلا شهرکی خیلی شباهت به سکونت در آپارتمان دارد. بسیاری از فضاهای مجتمع به صورت مشترک و در اصطلاح مشاع و برای استفاده همه ساکنین ساخته شده است. از این رو بایستی در حفظ و نگهداری از آنها دقت ویژه ای داشته باشید و در صورت وارد شدن آسیب بایستی خسارت بپردازید. اما در یک ویلای مستقل در اصطلاح شش دانگ ویلا متعلق به خود شماست و هر مشکلی هم به وجود بیاید بر عهده خودتان است.
 • ویلاهای شهرکی دارای قوانینی هستند که همه ساکنین ویلا شهرکی در شمال موظف به رعایت آنها هستند. در واقع ساکنین بایستی به حقوق همدیگر احترام بگذارند.
 • حیاط ویلاها معمولا دارای دیوارهای کوتاه است از این رو نسبت به ویلای شخصی استقلال کمتری دارد.
 • معمولاً ورود و خروج به ویلاهای شهرکی فقط برای صاحبان ویلا شهرکی و افرادی که دارای کارت مهمان هستند مجاز است.

ویلا شهرکی در شمال

قیمت ویلا در شهرک های خصوصی

قیمت ویلا شهرکی در شمال معمولاً کمتر از ویلای مستقل است. زیرا سازندگان ویلا شهرکی معمولاً از فضای اختصاص یافته نهایت استفاده را می برند و بناهای مهندسی ساز و حرفه ای می سازند. همچنین به دلیل تعداد زیاد ویلاهای موجود در شهرک، پیمانکاران معمولاً مصالح اولیه ساخت ویلا را به صورت عمده و با قیمت مناسب تری خریداری می کنند. از این رو خرید ویلا شهرکی بسیار به صرفه تر از ویلای مستقل خواهد بود.

ویلاهای شهرکی بندرانزلی در کدام بخش ها قرار دارند؟

در این بخش محل قرارگیری ویلاهای شهرکی در بندرانزلی و بهترین شهرک بندر انزلی را مورد بررسی قرار می دهیم.

در منطقه غازیان در قسمت شرقی شهر که ورودی رشت به انزلی است، سه شهرک ویلایی وجود دارد که به ترتیب شهرک شهید اسحاقی که بعد از ورودی شهر انزلی است و دروازه ماهی درب ورودی آن است، و بعد از آن شهرک دهکده ساحلی و بعد شهرک ساحل قو.
دهکده ساحلی و شهرک ساحل قو هر دو شهرک ساحلی هستن و ورودی به دریا و ساحل دارند اما شهرک شهید اسحاقی دسترسی به دریا ندارد. لذا اگر قصد خرید ویلا رو به دریا دارید می توانید از آگهی های خرید ویلا در دهکده ساحلی و شهرک ساحل قو بندر انزلی دیدن فرمائید.

از بین این سه شهرک، دهکده ساحلی سابقه خیلی زیادی دارد و یکی از بهترین و با اصالت ترین شهرک های ویلایی در شمال کشور و گیلان می باشد.

بنابراین توصیه می شود در صورتی که قصد خرید ویلا شهرکی در شمال کشور و علی الخصوص بندرانزلی را دارید. حتماً سری به این سه شهرک زیبا در کرانه دریای نیلگون خزر بزنید و به راحتی ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. مشاور دیاموند ملک جهت ارائه هر گونه خدمات در خصوص فروش و خرید ویلا شهرکی در خدمت شما عزیزان می باشد.

سوالات متداول خرید ویلا شهرکی 

 • خرید ویلا شهرکی در شمال چه مزایایی دارد؟

خرید ویلا شهرکی مزایای زیادی چون امنیت بالا، امکان کنترل از راه دور ویلا، دارا بودن امکانات متنوع، واقع شدن در مکان های امن و زمین های مرغوب و … دارد.

 • خرید ویلا شهرکی چه معایبی دارد؟

خرید ویلا شهرکی در شمال معایبی چون مشترک و مشاع بودن بخشی از فضای شهرک بین ساکنین، وجود قوانین خاص در شهرک های ویلایی و ورود و خروج کنترل شده است.

 • ویلاهای شهرکی در کدام قسمت بندرانزلی قرار دارند؟

در بندرانزلی سه شهرک ویلایی شهید اسحاقی، دهکده ساحلی و ساحل قو قرار دارند.

فرم ثبت درخواست بازدید