جستجو کردن
Close this search box.

برای سرمایه گذاری زمین بخرم یا آپارتمان؟

زمین بخرم یا آپارتمان در دیاموند ملک انزلی

زمین بخرم یا آپارتمان؟

برای پاسخ به این سوال که زمین بخرم یا آپارتمان باید در ابتدا به میزان سرمایه ای که دارید و مدت زمانی که برای سرمایه گذاری روی ملک در نظر گرفته اید توجه کنید. اگر دارای سرمایه ای محدود هستید و یا به حفظ سرمایه خود برای کوتاه مدت فکر می کنید، مسلما برا شما خرید آپارتمان بهترین گزینه است زیرا در کوتاه مدت خرید و فروش آن راحتتر بوده و در ضمن با اجاره ماهیانه آن می توانید درآمدی مختصر نیز داشته باشید. با توجه به بحران اقتصادی کشور و کاهش روزانه ارزش پول پیشنهاد ما این است که با توجه به میزان سرمایه خود در اولین فرصت اقدام به خرید آپارتمان و حفظ سرمایه خود نمائید. در صورت داشتن پول به اندازه کافی و اگر هدف شما سرمایه گذاری بلند مدت و رسیدن به سود کلان است، پیشنهاد ما برای شما خرید زمین با شرایط مناسب است، چون افزایش قیمت زمین در دراز مدت نسبت به آپارتمان بیشتر خواهد بود. ضمن اینکه در صورت داشتن سرمایه کافی می توانید به ساخت و ساز آن نیز فکر کرده و از آن طریق نیز به سود خوبی دست پیدا کنید. برای پاسخ به سوال زمین بخرم یا آپارتمان با دیاموند ملک انزلی همراه باشید.

 

خانه کلنگی بخریم یا آپارتمان؟

پاسخ به این سوال نیز مانند پاسخ به سوال زمین بخرم یا آپارتمان است. در صورت داشتن سرمایه برای بازسازی خانه کلنگی و یا کلا استفاده از زمین آن برای ساخت آپارتمان خرید خانه کلنگی می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. در صورت نداشتن پول کافی مسلما خرید آپارتمان دارای منفعت بیشتری خواهد بود. در صورت داشتن شرایط مالی برای خرید خانه کلنگی دقت کنید که ملک مورد معامله از نظر سند و مسائل قانونی بدون مشکل بوده و مساحت زمین آن برای ساخت و سازهای احتمالی در آینده مناسب باشد. سیستم فاضلاب و سالم بودن کلیت خانه را بررسی نمائید و اینکه آیا این خانه از نظر موقعیت مکانی در مکان قابل پیشرفت واقع شده است یا خیر. ضمن اینکه برای خرید هر نوع ملکی من الجمله ملک کلنگی به شرایط بازار توجه کنید تا در زمانی که زمین در حداقل قیمت قرار دارد خرید را انجام دهید. این روشی است که سرمایه گذاران بزرگ املاک انجام می دهند.

تفاوت قیمت زمین و آپارتمان چگونه است؟

اگر زمین و آپارتمان مد نظر ما از نظر موقعیت مکانی دارای شرایط یکسان باشند مسلما قیمت آپارتمان بسیار ارزانتر از قیمت زمین خواهد بود. ولی باید به این نکته توجه نمود که در صورت قرار گرفتن زمین در مکانی با تراکم ساخت و ساز بالا ( امکان ساخت چندین طبقه بر اساس قوانین منطقه ای ) ساختن آپارتمان برای سرمایه گذار سود دهی بسیاری به همراه خواهد داشت. ولی در صورت کم بودن منابع مالی و با توجه به ارزانتر بودن قیمت آپارتمان می توان از همین گزینه برای سرمایه گذاری استفاده نمود.
البته این نکته نیز جالب توجه است که آپارتمان با گذشت زمان و مستهلک شدن آن ارزش مادی آن نسبت به آپارتمان نوساز کاسته خواهد شد در حالیکه گذشت زمان از تاثیری روی زمین نخواهد داشت. و از این منظر نیز خرید زمین می تواند گزینه مقبول تری باشد.

مهمترین عوامل موثر بر قیمت خانه و زمین چیست؟

1. از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت زمین و خانه تورم افسار گسیخته به خصوص در سال های اخیر است. این تورم با افزایش چند برابری قیمت مصالح ساختمانی نیز تاثیر زیادی بر افزایش فوق العاده زیاد آپارتمان داشته است.
2. تصمیمات دولت و مجلس برای قانون گذاری که منجر به کاهش ارزش پول ملی گشته است یکی دیگر از عوامل تشنج ایجاد شده در قیمت بازار مسکن است.
3. به جز موارد ذکر شده در مورد زمین نوع کاربری و موقعیت جغرافیایی زمین و اینکه امکان ساخت چند طبقه روی واحد سطح زمین وجود دارد نیز از عوامل تعیین کننده قیمت زمین است.
4. به این نکته توجه ویژه باید داشت که قیمت ملک یا زمین در همه جا به شکل یکسان رشد نخواهد نمود. به عنوان مثال ساختمانی که در مرکز شهر، نزدیک امکانات رفاهی و در مکان مناسبی واقع شده دارای رشد قیمت خیلی خوبی خواهد بود و در مقابل ساختمانی که دارای ساخت غیر اصولی در مکانی به دور از امکانات است رشد قیمت کمتری خواهد داشت.

ثبت امتیاز رضایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت درخواست بازدید