جستجو کردن
Close this search box.

فروش و خرید قیمت مناسب انواع زمین در شمال

خرید زمین در شمال بر اساس نوع کاربری​

جدیدترین آگهی های خرید و فروش انواع زمین در شمال

سوالات متداول درباره خرید زمین در شمال

خرید زمین زیر یک میلیارد تومان در گیلان امکان پذیر است؟

بله در بعضی از مناطق و روستاهای شمال و گیلان می توان زمین زیر یک میلیارد خریداری کرد. کافیست به آگهی های خرید زمین در همین صفحه مراجعه و قیمت زمین در گیلان را مشاهده نمایید.

بندر انزلی یکی از شهرهای توریستی شمال کشور است که هم جوار بودن با دریا و دارا بودن طبیعت بکر،  بهترین منطقه برای خرید آپارتمان در شمال و یا خرید زمین در شمال کشور می باشد.

هم مازندران و هم گیلان از طبیعت بکر، دریا و جنگل برخوردارند و هر استان زیبایی خاص خودش را دارد. اگر شرایط خرید زمین در شمال را دارید، و مایلید زمین ساحلی باشد، از آنجایی که در استان مازندران شهرهای ساحلی آن بیشتر از گیلان است، می توانید انتخاب گسترده تری داشته باشید. ولی اگر عاشق جنگل و سرسبزی هستید، خرید زمین در گیلان برایتان مناسب تر است.

هنگام خرید زمین در روستاهای شمال به منظور کشاورزی، ابتدا باید بودجه خود را مشخص نمایید. سپس شرایط آب وهوایی آن منطقه را بررسی و سپس به جنس و عمق خاک ، جهت زمین برای تابش نور، دسترسی به خدمات مورد نیاز دقت نمایید.

نکاتی در مورد قیمت زمین در شمال گیلان

چه عواملی هنگام خرید زمین در شمال تاثیر دارد؟

مهمترین عوامل خرید زمین در شمال ممکن است به شرایط و نیازهای شخصی هرکسی بستگی داشته باشد. اما در زیر شرایط مهم را برای خرید زمین در مناطق شمالی نام خواهیم برد:

1. موقعیت جغرافیایی: مناطق شمالی غنی از مناظر طبیعی، کوه‌ها، جنگل‌ها و سواحل زیبا هستند. بنابراین، موقعیت جغرافیایی زمین در نزدیکی این اماکن طبیعی می‌تواند عامل مهمی در خرید زمین در گیلان و شمال باشد.

2. سرویس‌های عمومی: هنگام معامله زمین، اطمینان حاصل کنید که زمین دسترسی به سرویس‌های عمومی مانند برق، آب و فاضلاب دارد. این امر می‌تواند برای شما در آینده بسیار حیاتی باشد.

3. کاربری زمین: قبل از خرید زمین در مازندران و گیلان، باید مشخص کنید که از زمین چه استفاده ای قرار است داشته باشید. آیا می‌خواهید زمین را برای ساخت و ساز، کشاورزی، مرتع‌داری یا تفریح استفاده کنید؟ سپس با توجه به نوع استفاده خود، زمین با کاربری مربوطه را می توانید خریداری کنید.

4. مراجعه به منطقه: قبل از خرید زمین در شمال، بهتر است به صورت شخصی به منطقه مورد نظر مراجعه کنید. این امر باعث می شود که مناظر و شرایط فیزیکی زمین را به طور مستقیم بررسی کنید.

5. فرایند قانونی: همیشه به فرایند خرید زمین و جوانب قانونی آن توجه کنید. مطالعه مقررات مربوط به خرید و مالکیت زمین در منطقه مورد نظر خود بسیار مهم است.

6. زمان خرید: توجه به زمان مناسب می تواند در خرید و فروش زمین در شمال تاثیر گذار باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

7. نوع سند: یکی از عوامل مهم هنگام خرید زمین در استانهای شمالی، توجه به نوع سند و اصالت آن می باشد.

مناسب ترین زمان برای خرید زمین در شمال

بسیاری از افراد مایل به سرمایه گذاری در شمال هستند. از این رو به خرید ویلا در شمال و یا زمین آپارتمان در آنجا روی می آورند. ولی هنگامی که تصمیم به خرید ملک در شمال را دارند، دوست دارند بدانند زمان مناسب برای خرید زمین در شمال چه هنگامی است؟ چه موقعی قیمت زمین در شمال مناسب است؟

مناسب ترین زمان برای خرید زمین در شمال و گیلان معیارهای متفاوتی دارد. اگر به دنبال زمین ارزان قیمت در شمال هستید، فصل زمستان بهترین موقع است. زیرا در زمستان تقاضای خرید و فروش زمین به شدت کاهش می یابد، بنابر این قیمتها نیز پایین تر است.

ولی اگر دنبال زمین خوب در مکان عالی می باشید، از آنجایی که خرید و فروش زمین در شمال در تابستان بسیار رونق دارد، با تنوع زمین روبه رو خواهید بود و می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید. ولی در تابستان قیمت زمین در شمال ارزان نیست.

انواع سند زمین شمال

سند شش دادنگ

مطمئن ترین و رسمی ترین نوع سند، سند شش دانگ است. این سند به شکل سند تک برگ یا دفترچه ای صادر می شود. از آنجایی که سند تک برگ مزایای بیشتری نسبت به نوع دفترچه ای دارد، بسیاری از افراد برای تبدیل دفترچه ای به تک برگ اقدام می کنند.

سند شورایی

نوعی سند یا قولنامه است که اهالی محل آن را امضا و  تائید کرده اند که زمین متعلق به چه شخصی است. سپس به تائید شورای محل و یا دهیاری نیز رسیده و آن را مهر و امضا می نماید. سند شورایی دارای کد رهگیری است.

این نوع سند، بیشتر در روستاها و محله های کوچک رایج است. و اگر از نوع مشجر یا باغات باشد یعنی هیچگونه ساخت و سازی در آن رخ نداده و می توان آنرا به کاربری مسکونی تغییر داد.

سند اصلاحات ارضی

در زمان گذشته اگر کشاورزی روی زمینی کار می کرد، می توانست برای آن زمین به اسم خودش سند بگیرد. اگر قصد خرید زمین در شمال را دارید و آن زمان از نوع اصلاحات ارضی است، نگران نباشید و می توانید آن را خریداری کنید. چون این سندها رسمی و قابلیت قطعه بندی دارند.

خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری

از خرید ملک در شمال می‌توان به عنوان یک گزینه برای سرمایه‌گذاری نام برد. این موضوع بستگی به نیازها و هدف سرمایه‌گذاری شما، فرصت‌ها و شرایط موجود در بازار ملک بستگی دارد. در زیر تعدادی از دلایلی که ممکن است خرید زمین در شمال را به عنوان سرمایه‌گذاری جذاب محسوب کنید، آورده شده است:

1. رشد و توسعه منطقه: شمال کشور به لحاظ دارا بودن مناظر طبیعی، جاذبه‌های گردشگری و … محبوبیت زیادی دارد. بنابراین با رشد و توسعهٔ مناطق شمالی، احتمال اینکه ارزش زمین در آینده نیز افزایش یابد، زیاد است.

2.صنعت گردشگری: شمال به دلیل زیبایی طبیعت و جاذبه‌های گردشگری سالانه افراد زیادی به آن سفر می کنند. از این رو سرمایه‌گذاری در زمین‌هایی که برای فعالیت‌های گردشگری قابل استفاده هستند نیز می‌تواند درآمدزایی مطمئن و پایدار در طولانی‌مدت ایجاد کند.

3. توسعه صنعتی و عمرانی: از آنجا یی که مناطق شمالی معمولاً دارای منابع طبیعی غنی، آب و هوای مطلوب و دسترسی به دریا و بنادر هستند، می‌توانند مکانی مناسب برای توسعه صنایع و پروژه‌های عمرانی نیز باشند. پس سرمایه‌گذاری در زمین‌هایی که قابلیت توسعه صنعتی و عمرانی دارند، می‌تواند منجر به بازدهی قابل توجهی گردد.

مهم است قبل از هر سرمایه‌گذاری به جوانب مالی، قانونی  آن دقت کنید و با یک مشاور مالی یا متخصص حوزهٔ املاک مشورت کنید. جهت مشاوره سرمایه گذاری برای خرید زمین و یا مشاوره خرید ملک در  شمال و گیلان، به صفحه مشاوره سایت املاک دیاموند مراجعه نمایید.

فرم ثبت درخواست بازدید