جستجو کردن
Close this search box.
زمین مسکونی
جستجوی پیشرفته
  • پاک کردن فیلترها
هیچ آگهی دیگری برای نمایش وجود ندارد

راهنمای خرید زمین مسکونی  در شمال جهت ساخت آپارتمان و ویلا

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین، بندر انزلی می باشد. بسیاری از مردم در سرتاسر ایران خواستار خرید زمین مسکونی در شمال هستند. نکته مهمی که قبل از زمین مسکونی در بندر انزلی باید توجه نمود، این است که حتما به نوع کاربری زمین دقت نمایید. چون بعدها تغییر کاربری یا به سختی انجام می شود، یا اصلا نمی شود کاربری یک زمین را تغییر داد.

یک زمین می تواند کاربری متفاوتی داشته باشد. خرید زمین مسکونی در شمال، فقط برای ساخت آپارتمان و ویلا مناسب است و نمی توان مثلا گلخانه یا باغ احداث کرد. برای این منظور می بایست زمین با کاربری کشاورزی را خریداری نمود. با خرید زمین کشاورزی، می توان به خدمات زراعی یا باغداری پرداخت.

همچنین در خرید و فروش زمین تجاری در انزلی باید دقت نمود که تنها راه اندازی کسب و کار، مانند مغازه و رستوران مجاز است و حق ساخت واحد مسکونی وجود ندارد. بنابراین قبل از اقدام به خرید زمین مسکونی در بندر انزلی باید با توجه به هدفتان، کاربری مناسب را انتخاب نمایید.

از همین رو خرید زمین شهرکی در شمال طرفداران خاص خودش را دارد. زیرا این نوع زمین ها در بافت مناسب قرار گرفته اند و به علت دارا بودن مجوز ساخت مورد استقبال هستند. اگر دوست دارید یک ویلا در آب و هوای خوب شمال داشته باشید، پیشنهاد می کنیم با خرید زمین شهرکی، مقدمات ساخت ویلای مسکونی را فراهم نمایید.

خرید و فروش زمین کشاورزی در انزلی نیز مانند زمین مسکونی و شهرکی، مورد توجه بسیاری از همشهریان و حتی غیر بومیان واقع شده است. به همین دلیل قیمت زمین شالیزار نیز از مواردی است که دائما در اینترنت جستجو می شود. خرید زمین هکتاری و کوچک دو معیاری است که برای خرید زمین روستایی یا زراعی مورد  توجه قرار می گیرد.

خرید زمین جهت سرمایه گذاری در شمال. خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟

بسیاری از ایرانیان آرزوی خرید ملک در بندر انزلی را دارند. به همین منظور اگر توانایی مالی دارند اقدام به خرید زمین جهت سرمایه گذاری و ساخت ملک مسکونی می کنند. ولی باید دید خرید زمین در انزلی بهتر است یا خرید آپارتمان و ویلا؟

برای بررسی این مسئله، یکی از اساسی ترین مواردی که مطرح می شود، تفاوت قیمت زمین با اپارتمان است. در سالیان اخیر، قیمت زمین رشد بهتری نسبت به قیمت آپارتمان داشته است. همچنین سن آپارتمان نیز از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن است و هر چقدر عمر آن افزایش می یابد قیمت آپارتمان کاهش پیدا می کند.

از این سو اگر بودجه برای ساخت و ساز دارید خرید زمین مسکونی در شمال گزینه ی بهتری می باشد. ولی اگر صرفا قصدتان از خرید این است که در مدت کوتاهی با فروش زمین شمال به سود بالا دست پیدا کنید، خرید و فروش زمین روند کندتری نسبت به خرید آپارتمان در انزلی دارد.

معاوضه زمین با ویلا، معاوضه زمین با ماشین و… مواردی هستند که در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. و تعدادی از افراد بجای خرید و فروش زمین، زمین خود را با کالایی دیگر معاوضه می کنند.

برای خرید و فروش زمین در بندر انزلی با مراجعه به سایت دیاموند ملک می توانید، اگهی فروش زمین را مشاهده نمایید تا از بین نمونه آگهی فروش زمین بتوانید زمین دلخواه خود را خریداری نمایید. همچنین اگر قصد فروش زمین و ویلا در شمال و یا فروش فوری زمین را دارید، می توانید از طریق لینک زیر به ثبت آگهی فروش زمین بپردازید.

ثبت آگهی رایگان

شرایط و امکان خرید زمین ارزان قیمت در شمال

شاید بسیاری از افرادی که تصمیم به خرید زمین ویلایی و کشاورزی دارند، یکی از دغدغه هایشان این است که خرید زمین ارزان در شمال چه شرایطی دارد؟و چگونه و از کجا می توان زمین ارزان قیمت را پیدا کرد؟

خب باید گفت در مناطقی از هر شهر که روبه توسعه است، زمین با قیمت مناسب وجود دارد که می توان جهت سرمایه گذاری خریداری کرد. مشخص است، در هر منطقه که قیمت منازل نوساز بالاتر باشد، قیمت زمین هم بیشتر می شود.

همچنین خرید زمین در بافت روستایی و دور از دریا و جنگل قیمت کمتری به نسبت زمین در منطقه آزاد انزلی دارند که این هم فرصت مناسب برای خرید زمین با 200 میلیون می باشد.

از این رو شرایط خرید زمین در انزلی، نزدیک ساحل، داخل شهر و در منطقه آزاد، با خرید زمین در بندر انزلی آخر خط متفاوت است.

خرید و فروش زمین قسطی در شمال

فروش زمین از دم قسط در شمال از واقعیت تا عمل آیا امکان پذیر است یا خیر؟ شاید همه ما تبلیغات خرید زمین مسکونی در بندر انزلی فقط به صورت قسطی را برای فروش زمین زراعی و باغی مشاهده کرده باشیم. به نظر شما چنین چیزی تا چه اندازه حقیقت دارد؟

بسیاری از مالکان زمین برای اینکه بتوانند سریع تر زمین شان را بفروش برسانند، از واژه فروش زمین اقساطی استفاده می کنند. آنها در واقع مبلغ فروش زمین را در دو یا سه قسط و آن هم در زمان محدود دریافت می کنند. با توجه به اینکه کشور درگیر تورم است و همچنین ممکن است چک خریداران پاس نشود، معمولا ریسک قسط بلند مدت را نمی کنند.

ولی بهترین روش برای خرید زمین ارزان قیمت، گرفتن وام بانکی است. همانطور که برای خرید مسکن و ساختمان تجاری می توان وام گرفت، برای خرید زمین هم می توان اقدام به گرفتن وام و تسهیلات بانکی از بانک مسکن نمود. شرایط استفاده از وام بانکی برای خرید زمین از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

بنابراین اگه قصد معامله زمین در شهر انزلی را دارید و به دنبال خرید زمین قسطی هستید، می توانید با گرفتن تسهیلات بانکی زمین مورد نظر را معامله و اقساط آن را به بانک بپردازید.

گروه املاک دیاموند، با بهره گیری از کارشناسان تراز اول می تواند مشاوره های لازم جهت خرید خانه در بندر انزلی، شرایط خرید زمین اقساطی و… را به شما ارائه دهد. همچنین می توانید به منظور بررسی قیمت انواع ملک و تصمیم گیری برای نحوه ساخت زمین مسکونی خود، می توانید آگهی های خرید ویلا در انزلی را ملاحظه بفرمائید.

پرسش های متداول معاملات زمین مسکونی در شمال

  • اگر زمینی را به عنوان مسکونی خریداری کنیم و در قرارداد هم کاربری مسکونی نوشته شده باشد اما بعدا متوجه شویم کاربری آن کشاورزی است چه باید کرد؟

چون کاربری مسکونی در مبایعه نامه ذکر شده است و بعدا خلاف آن ثابت شود مصداق کلاه برداری است که در این صورت هم می توان از فروشنده شکایت کرد و هم می توان قرارداد را فسخ کرد.

  • اگر زمینی را پس از انجام استعلام های شهرداری، ثبت و دارایی رسماً فروخته باشیم اما شهرداری مدعی شود در طرح فضای سبز است، آیا خریدار می تواند قرارداد را فسخ نماید؟

در مبایعه نامه یک بند در این مورد وجود دارد مبنی بر اینکه اگر بعد از معامله مشخص شود ملک مستحق للغیر باشد و در طرح شهرداری و .. باشد، خریدار می تواند معامله را بدون خسارت فسخ نماید. حتی اگر مشخص شود فروشنده زمین از قبل آگاه به این مسئله بوده، خریدار می تواند خسارت دریافت نماید.

  • قبل از خرید زمین مسکونی در شمال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بعضی از زمین ها در محدوده طرح تفصیلی قرار دارند که در اصطلاح میگویند زمین درون طرح است. لذا قبل از خرید زمین باید در مورد طرح تفصیلی مکان مورد نظر تحقیقاتی انجام دهید و مطمئن شوید زمین مشمول طرح نیست.

  • چه استعلاماتی باید در هنگام خرید زمین مسکونی گرفته شود؟

استعلام دارایی، شهرداری و اداره ثبت و نیز استعلام جهاد کشاورزی بایستی انجام گیرد. پیشنهاد می شود حتما به یک مشاوراملاک معتبر مراجعه نمایید تا به شما در گرفتن این استعلامات کمک کند. آژانس املاک دیاموند دارای کارشناسان زبده در حوزه زمین می باشد که می تواند تمامی این موارد را برایتان انجام دهد تا یه سرمایه گذاری امن و بی دغدغه داشته باشید.

  • چگونه زمین مناسب برای ساخت ملک مسکونی بخریم؟

خرید زمین مسکونی آداب خاصی دارد و نیاز به داشتن اطلاعات کافی از موقعیت زمین، منطقه ای که زمین در آن واقع شده، آینده آن و کاربری زمین مورد معامله، شناسایی مالک واقعی زمین، کسب اطلاعات لازم از شورای محله، پرس و جو از افراد معتمد، بررسی موانع قانونی و … دارد. در مرحله بعد بایستی قرارداد توسط یک آژانس معتبر املاک منعقد گردد تا خدایی نکرده متضرر نشوید.

فرم ثبت درخواست بازدید