جستجو کردن
Close this search box.

فروش و خرید قیمت مناسب انواع زمین در انزلی

جدیدترین آگهی های خرید و فروش انواع زمین در انزلی

سوالات متداول درباره خرید زمین در انزلی

در تعیین قیمت خرید زمین در انزلی در وهله اول پیشرفت بازار مسکن تاثیر بسزایی دارد. وقتی بازار مسکن رونق داشته باشد و ساخت و ساز افزایش یابد، قیمت زمین بالا می رود و بالعکس با رکود بازار مسکن، قیمت زمین نیز ثابت خواهد ماند.

معیارهای اصلی تعیین قیمت زمین کشاورزی عبارتند از:

میزان حاصل خیز بودن زمین
دیم یا آبی بودن زمین
میزان نزدیک بودن به راه های ارتباطی، خطوط آب، برق و گاز
امکانات اضافی مانند دیوار، چاه آب و …
میزان شیب زمین
نوع محصول قابل کشت در زمین و قیمت آن محصول

در صورتی زمین ورثه ای قابل خرید و فروش است که مراحل انحصار وراثت به طور کامل انجام شده باشد. اگر زمینی دارای چند ورثه باشد با حضور تمامی ورثه و رضایت همه آنها امکان معامله وجود دارد.

زمین های دو بر یا دو نبش نسبت به یک بر ارزش بیشتری دارند. همچنین زمینی که بر بیشتری دارد و شکل هندسی آن منظم بوده و دارای قناصی نباشد ارزش بیشتری دارد.

حق کمیسیون املاک و دستمزد بنگاه در سال 1402 طبق فرمولی محاسبه می شود.

برای محاسبه آنلاین حق کمیسیون به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

نکاتی در مورد خرید زمین در انزلی

آیا خرید زمین در انزلی برای سرمایه گذاری مناسب است؟

خرید زمین در انزلی برای تعداد زیادی از افراد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری باشد، زیرا انزلی یک شهر ساحلی با آب و هوای مطبوع و جاذبه های گردشگری فراوان است. بنابراین چنین شهری مسلما هر ساله میزبان مسافران زیادی خواهد بود.

ضمن اینکه با خرید زمین در انزلی و ساخت آپارتمان، ویلا یا مجموعه تفریحی سود خوبی کرد. در صورت نداشتن پول کافی فقط با خرید زمین و فروش آن در آینده نیز می توان به سود مناسبی رسید.

خرید و فروش زمین در بندر انزلی برای بسیاری از افراد که قصد ساخت خانه ویلایی، آپارتمان نوساز و یا ویلا بر اساس نیاز و سلیقه خود را دارند و همچنین کسانی که به دنبال سرمایه گذاری کم ریسک و سود آور در زمینه املاک و مستغلات در شهر زیبای بندر انزلی  هستند ، گزینه بسیار مطلوب و مناسبی خواهد بود، اگر در آگهی های فروش زمین دقت کرده باشید، متوجه قیمتهای بالاتر از بودجه خود و یا قیمت های بالاتر از قیمت واقعی خواهید شد.

در کشور ما خرید زمین جز یکی از سرمایه گذاری های با ریسک کم محسوب می شود. در صورتی که زمین خریداری شده از نظر موقعیت مکانی مناسب باشد سود بیشتری نصیب خریدار خواهد شد.

همچنین برای خرید زمین نیاز به سرمایه کمتری نسبت به خرید خانه خواهید داشت و این یک مزیت است.
اقدام جهت خرید زمین در انزلی نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و به روز و کارشناسی شده ای است که تیم تخصصی مشاوران املاک دیاموند با داشتن کادری مجرب و بانک اطلاعاتی وسیع از املاک و مستغلات قیمت مناسب در شهر انزلی این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که بتوانید با توجه به سلیقه و بودجه مالی خود اقدام به تهیه زمین قیمت مناسب در بندر انزلی و خرید ملک در شمال کنید.

دلایل سرمایه گذاری در خرید زمین در بندر انزلی 

با توجه به اینکه شهر انزلی بعد از رشت بزرگترین شهر در استان گیلان می باشد. از نظر جمعیت دومین شهر پر جمعیت این استان است. انزلی به دلیل اینکه مهمترین شهر بندری کرانه شمالی و در کنار دریای خزر است،  در سالهای اخیر با تبدیل شدن محدوده انزلی به منطقه آزاد تجاری، زمینه رشد اقتصادی چند برابری برای اهالی شهر فراهم گردید و از سویی دیگر با جذب سرمایه گذاری از خارج استان و سرعت یافتن ساخت و سازها در زمینه املاک و مستغلات این امکان را برای رشد سریع قیمت ها فراهم آورد.

با مهاجرت مردم از شهر های کوچک به سمت شهرهای بزرگ، در شهر انزلی تقاضا برای خرید املاک و زمین و خرید آپارتمان در انزلی به شدت افزایش یافت. بسیاری از سرمایه گذاران با خرید زمین در انزلی و اقدام به ساخت ملک مسکونی، ساختمان ویلایی، آپارتمان و حتی ملک تجاری و اداری به این نیاز روز افزون در این شهر پاسخ می دهند.

در میان بازار داغ خرید و فروش املاک  بسیاری از سرمایه گذاران این حوزه اعتقاد دارند خرید زمین در شمال کاری بسیار عاقلانه و سودمند تری نسبت به خرید آپارتمان یا ملک می باشد، زیرا حفظ و نگهداری از ملک  و آپارتمان هزینه زیادی دارد و در ضمن در گذر زمان دچار هزینه های استهلاک نخواهد شد.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که عاقلانه ترین تصمیم بستگی به نوع نیاز خریدار  در بازار املاک و مستغلات می باشد. از طرفی دیگر خیلی از افراد در ابتدای سرمایه گذاری مبلغ خرید خانه ویلایی را ندارند پس می توانند با خرید زمین با قیمتی مناسب تر و ارزانتر و با مشارکت سازندگان، مالک واحد مسکونی شوند.

خرید زمین در انزلی ، خرید زمین در بندرانزلی

نکات طلایی در خرید و فروش زمین قیمت مناسب در شهر انزلی

از نظر محلی ها این شهر به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت شرقی و میانی شهر که به نام غازیان شناخته می شود. قسمت غربی را  انزلیچی یا همان انزلی می نامند.

از محله های معروف این شهر می توان به خیابان معلم، خیابان طالقانی،خیابان اطبا، خیابان پاسداران و میدان مالا اشاره کرد.
پتانسیل های گردشگری، اقتصادی و تاریخی این شهر بندری می تواند سرمایه گذاری بر روی زمین در شهر زیبای بندر انزلی را برای شما بسیار سودآور کند. البته به شرطی که نکات قانونی و فنی را در خرید خود لحاظ کنید. چون انزلی شهر گردشگر پذیری است، هرگونه سرمایه گذاری در این شهر موفقیت آمیز و دارای سود باشد.
خرید زمین در انزلی برای ساخت ویلا یا آپارتمان یکی از موارد پر سود است. زیرا سالانه مردم زیادی از نقاط مختلف کشور خواهان خرید آپارتمان و ویلا در انزلی هستند. همچنین خرید زمین جهت ساحت واحدهای تجاری که لازم به گفتن ندارد تا چه اندازه با سود همراه است.
در خرید و فروش زمین در انزلی باید به موقعیت قرار گیری آن زمین دقت نمود. مثلا اگر زمین در شهر قرار گرفته باشد، اگر برای کاربری تجاری آن را خریداری می کنیم باید ببینیم آن منطقه گردشگرخیز است یا خیر!

خرید زمین در انزلی با قیمت مناسب

یا اینکه فرصت رشد در آن منطقه با توجه به قرارگرفتن در نزدیکی پروژه های تجاری را دارد.
همچنین نزدیکی زمین  به امکانات عمومی مانند حمل و نقل، خدمات بهداشتی، مدارس و فضای سبز و… می تواند بر قیمت زمین در بندر انزلی تاثیرگذار باشد.

نکات مهم در خرید و فروش زمین قیمت مناسب در انزلی

به هنگام معامله یک زمین با مبلغ مناسبتر و ارزانتر  به هیچ وجه عجله کردن را در دستور کار خود قرار ندهید، چون متاسفانه گاهی بعضی از افراد با درج عناوینی مانند زمین قیمت مناسب،  زمین ارزان قیمت، فروش ویژه و  فروش اقساطی، زمین از دم قسط  و… در آگهی های فروش خود آن را به عنوان یک طعمه برای مقاصد کلاهبرداری خود قرار می دهند. برای جلوگیری از آسیب های کلاهبرداری نکات زیر را رعایت کنید:
– محل زمین با توجه به اینکه زمین روستایی باشد و یا در بافت شهری قرار گرفته باشد که این مورد بستگی به نیاز سنجی مشتری از نیاز خود دارد.
– یک قطعه زمین میتواند کاربری متفاوتی داشته باشد. شرایط و قوانین معامله و خرید و فروش زمین ساحلی و زمین تجاری و یا زمین مسکونی بسیار متفاوت می باشد.
– خرید و فروش یک قطعه زمین قیمت مناسب به طور مستقیم با خوش نقشه بودن و ابعاد طولی و عرضی زمین در ارتباط می باشد.
– مشاوره، ثبت قولنامه و دریافت خدمات از یک مشاور املاک رسمی و با تجربه
– مشاهده و انجام استعلامات قانونی و محلی برای تایید اصالت مدارک و اسناد مربوط به زمین . آیا زمینی که در پی خرید آن با قیمت مناسبتری هستیم دارای سند شش دانگ و منگوله دار است؟ آیا سند زمین به صورت ورثه ای است؟
– بررسی و تایید کارشناسی و بازدید محل زمین مورد معامله از نظر منطقه آب و هوایی، ویو دریایی یا ویو جنگلی بودن زمین، دسترسی و فاصله تا جاده و مراکز خدماتی، همواری نا هموار زمین، عدم منع ساخت و ساز و …
-انجام معامله و مراحل نقل و انتقال در مراکز قانونی و معتبر استاد رسمی کشور
_ باید دید امکانات زمین چگونه است. آیا زمین به شبکه‌های آب، برق، گاز و فاضلاب متصل است؟ آیا امکان دسترسی به خدمات ارتباطی مانند تلفن و اینترنت را دارد؟
_ یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید زمین در انزلی بهتر است به آن توجه شود این است که آیا در نزدیکی زمین پروژه‌های ساختمانی، صنعتی یا تجاری قرار دارند که بر استفاده و ارزش زمین اثرگذار باشند.
دیاموند ملک انزلی با مجوز رسمی از اتحادیه‌ی مشاورین املاک  کشور با یک تیم مشاوره با تجربه و مجرب می تواند بهترین و مطمئن ترین خدمات لازم جهت خرید زمین در انزلی با قیمت مناسب را در اختیار شما سرمایه گذار عزیز قرار دهد. علاوه بر آن آگهی های خرید ویلا در انزلی و آپارتمان در انزلی را می توانید در سایت مورد بررسی قرار دهید.

خرید زمین در انزلی، خرید زمین در شمال

خرید زمین در بندرانزلی و توجه به انواع کاربری زمین در شمال

یکی از مواردی که هنگام خرید زمین در بندر انزلی و شمال همیشه مطرح بوده، نوع کاربری زمین است. چون هر منطقه کاربری متفاوتی دارد. کاربری زمین در شمال نوع استفاده از آن را تعیین می کند. پس قبل از اقدام به خرید زمین انزلی حتما قصد خود را از خرید زمین مشخص کنید تا زمین با کاربری نامناسب خریداری نکنید. زیرا تغییر کاربری زمین در شمال بسیار سخت و گاهی غیرممکن است . انواع کاربری زمین عبارتند از: کاربری مسکونی، کاربری تجاری، کاربری کشاورزی، کاربری صنعتی، کاربری اداری، کاربری آموزشی، کاربری فضای سبز و…
با این اوصاف واضح است که هنگام خرید زمین در انزلی یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید، نوع کاربری زمین در آن منطقه است. پس می توانید از مراجع معتبر مانند بنیاد مسکن شهر و یا دهیاری ها و شهرداری های از کاربری زمین مطمئن شوید.
همچنین باید این نکته را خاطرنشان کرد که کاربری زمین یکی از عوامل اثرگذار در قیمت زمین در بندر انزلی است.

  • کاربری مسکونی: اگر قصد ساخت آپارتمان و یا ویلا را در زمین دارید، حتما هنگام خرید زمین در انزلی دقت کنید که آن زمین کاربری مسکونی داشته باشد. زیرا زمین با کاربری مسکونی مجوز ساخت واحدهای مسکونی از شهرداری را دارد.
  • زمین با کاربری تجاری: اگر هدفتان از خرید زمین انزلی این است که مغازه، رستوران و یا مراکز خرید احداث کنید، حتما باید زمینی با کاربری تجاری خریداری کنید. زیرا اینگونه زمین ها مجوز فعالیت تجاری دارند.
  • زمین با کاربری کشاورزی: نوعی دیگر از زمین وجود دارد که به آن زمین زراعی گفته می شود. این زمین ها شامل باغ یا زمین کشاورزی هستند. در زمین کشاورزی نمی توان ساخت و ساز انجام داد. زمین کشاورزی معمولا فقط شامل انشعابات آب است ولی از برق و گاز خبری نیست.

عوامل اثر گذار در قیمت زمین در بندر انزلی

همانطور که ذکر شد، هنگام خرید زمین در انزلی مانند تربگوده، طالب آباد، طالب آباد، منطقه آزاد انزلی باید ابتدا به کاربری زمین دقت کرد تا زمین مناسب با توجه به هدفمان خریداری کنیم.

پر واضح است که زمین با کاربری کشاورزی قیمت ارزان تری نسبت به زمین تجاری و مسکونی دارد. پس اگر به دنبال خرید زمین ارزان و مناسب در گیلان هستید، اطمینان حاصل کنید که زمین کشاورزی را بجای زمین مسکونی به شما نفروشند.

چطور میتوان یک زمین کشاورزی را تبدیل به زمین مسکونی کرد و فروخت؟

برای تبدیل زمین کشاورزی به زمین مسکونی در شهر طرحی به نام طرح تفصیلی وجود دارد. در زمین های روستایی طرح هادی داریم. زمین های مسکونی در روستا ها که در طرح هادی هستن وضعیت مشخصی دارن  ولی یکسری زمین ها هم هستن در طرح های هادی که به آن ها زمین باغی گفته میشود. طرح هادی هر ۱۰سال  یا کمتر تغییر کرده و بازنگری می شود. معمولا زمانی که طرح ها بازنگری میشوند، اولویت با زمین های باغی داخل طرح است که تبدیل به زمین مسکونی شوند. در حالت کلی زمین های کشاورزی  را تبدیل به زمین مسکونی کردن بسیار سخت و دشوار است، برای تغییر کاربری زمین مزروعی به زمین مسکونی ابتدا باید آن را تبدیل به زمین باغی کرد که بعد به زمین مسکونی تبدیل گردد.
برای مشاوره خرید ملک در انزلی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت درخواست بازدید